Została poczęta w wyniku gwałtu. Postanowiła podzielić się swoim świadectwem [WIDEO]

Przy okazji dyskusji nad tematem aborcji oraz ewentualnego jej zakazu, sporo emocji wywołuje często kwestia dzieci poczętych w wyniku gwałtów czy innych czynów zabronionych prawnie. Trzeba mieć na uwadze, że aborcje dokonywane ze względu na tę przesłankę to w naszym kraju dosłownie pojedyncze przypadki w skali roku. Zdecydowana większość aborcji dokonywanych jest ze względu na chorobę lub podejrzenie choroby dziecka. Dla wielu jednak ludzi wręcz niedopuszczalny jest zakaz aborcji przede wszystkim w przypadku ciąż, będących wynikiem czynów zabronionych. Jednak pewna dziewczyna postanowiła ten mit publicznie obalić.

 

Ta młoda kobieta to Polka. Ma ona na imię Justyna i mieszka w Londynie, gdzie kształci się i realizuje. Została ona poczęta w wyniku gwałtu, jednak jej matka nie zdecydowała się na uśmiercenie swojej córki, przez co ta ambitna dziewczyna może teraz planować swoje życie zawodowe, a także rodzinne.

 

Justyna podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z jej osobistym postrzeganie własnej historii, tego w jakich okolicznościach przyszła na świat oraz kwestii związanych z tym co spotyka ją, kiedy dyskutuje z innymi osobami na temat zabijania dzieci jeszcze nienarodzonych. Jej opowieści oraz refleksje potrafią dać do myślenia.

 

Materiał filmowy zarejestrowany przy okazji rozmowy z naszą młodą rodaczką, został udostępniony przez kanał Provocatus na YouTube.

 

Zachęcamy do obejrzenia oraz podzielenia się z innymi.

 

 

Niedawno Izabela Wyżga oraz Michał Barnaś z redakcji ProstozMostu TV przygotowali reportaż na temat działalności Pro-liferów oraz tego jak ich akcje oraz samą aborcje postrzegają ludzie w naszym społeczeństwie. Zachęcamy do obejrzenia również tego materiału: 

Jak działają obrońcy życia? Co o walce z aborcją sądzą Polacy? [REPORTAŻ/WIDEO]

 

Źródło: YouTube/Provocatus

 
Komentarze

Kraj

Świat