Znów napięcie na Bliskim Wschodzie. Rosyjski samolot zaginął w trakcie izraelskich nalotów!

Siły izraelskie uderzyły po raz kolejny na terytorium Syrii. Rakiety skierowano w stronę budynku należącego do syryjskiej armii podlegającej prezydentowi Basharowi Al-Asadowi, który znajduje się na terenie Latakii. Przy okazji tych wydarzeń, rosyjski MON przekazał informacje o problemach z ich samolotem.

 

Zdaniem syryjskich rządowych mediów, część izraelskich rakiet udało się strącić. Jak jednak pokazywać mają publikowane materiały wideo, niektóre z nich rzeczywiście trafiła w cel. Izrael zniszczył w ten sposób prawdopodobnie budynek należący do zakładów technologicznych.

 

Zdaniem rosyjskiego MON, w ataku izraelskie myśliwce wspierane były przez francuską fregatę. Rosjanie poinformowali też, że w trakcie nalotów stracili z radarów swój samolot Iła-20, na pokładzie którego znajdowało się 14 osób. Maszyna w tym czasie odbywała rutynowy lot. W momencie utraty kontaktu, Iła-20 znajdować miał się ok. 35 kilometrów od wybrzeża.

 

Doniesienia te są na tyle niepokojące, że o sytuacji szybko poinformowały media na całym świecie. Nie jest bowiem jasne co dokładnie stało się z należącym do armii rosyjskiej samolotem oraz rosyjskimi żołnierzami. Podjęto akcję poszukiwawczą.

 

USA zdążyło już zabrać głos w związku z tymi wydarzeniami. Zdaniem strony amerykańskiej, mogło dojść do zestrzelenia rosyjskiego samolotu na skutek pomyłki Syryjczyków podczas prób udaremniania ataku przeprowadzanego przez Izrael.

 

Sam Izrael jak na razie odmówił wypowiedzenia się w tej sprawie.

 

W niedługim czasie po ataku w Latakii, pojawiły się informacje o eksplozji w Hamie. Możliwe jest, że tam Izrael zaatakował bazę 47. brygady syryjskiej.

 

 

Źródło: jpost.com ; poinformowani.pl 

Fot.: Pxhere

 

 
Komentarze

Kraj

Świat