Znęcano się nad jej dzieckiem, teraz chcą od niej dużych pieniędzy! Sprawą zajmował się śp. Paweł Chruszcz [WIDEO]

W czerwcu zeszłego roku głośną była sprawa tragicznej śmierci głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. Był on zaangażowanym działaczem społecznym oraz wielkim patriotą. Przez lata angażował się w różnorakie organizacje, m.in. kółko rybackie, Młodzież Wszechpolską oraz Endecję, której był koordynatorem w województwie dolnośląskim. Prywatnie był też bratem posła Sylwestra Chruszcza. Głogowski samorządowiec został znaleziony martwy, powieszony na słupie energetycznym, na terenie jednej z gmin leżących nieopodal Głogowa. Był to 1 czerwca 2018 roku, dzień wcześniej bliscy zgłosili zaginięcie mężczyzny. Tragedii tej jednak nadal nie wyjaśniono, a jedna z kontrowersyjnych spraw, którymi jako samorządowiec się zajmował właśnie znów wywołuje emocje.

 

Syn Pawła Chruszcza, chory na zespół Downa Mikołaj uczęszczał do Zielonego Przedszkola w Głogowie. To właśnie ta placówka wywołuje lokalnie wiele dyskusji, a temat tego do czego w niej dochodziło oraz jak jest zarządzana wywołuje bardzo dużo kontrowersji.

 

Afera miała swój początek z wyjściem na jaw skandalicznego postępowania jednej z zatrudnionych tam kobiet. Przedszkolanka znęcała się tam nad jednym z niepełnosprawnych podopiecznych. Był to syn Anny Zdziechowicz, który miał być przez przedszkolankę krępowany, szarpany za uszy oraz miał mieć zaklejane usta. W sprawę zaangażował się wówczas śp. radny Paweł Chruszcz. Wraz z innymi rodzicami wyrażał on sprzeciw wobec sytuacji panującej w placówce. Grupę, do której uczęszczały ich dzieci, w tamten czas rozwiązano. Agresywna przedszkolanka została zwolniona i postawiono jej zarzuty. Przyznaje się do winy, jednak temat głogowskiego Zielonego Przedszkola nie sprowadza się do tej jednej niepokojącej sytuacji.

 

Przy okazji afery wobec znęcającej się nad dzieckiem pracownicy, wyszły na jaw fakty dotyczące korupcji mającej mieć miejsce w Zielonym Przedszkolu. Dawna pracownica placówki w programie „Magazyn Śledczy Anity Gargas” na antenie TVP mówiła o tym, że dochodziło tam do podrabiania podpisów pod zaświadczeniami od logopedy. Mogło to pomagać przy wyłudzaniu dotacji.

 

Inną kwestią, dotyczącą Zielonego Przedszkola, była sprzedaż budynku i działki w atrakcyjnej lokalizacji, przy której mogło dojść do popełnienia szkody na rzecz gminy przy podejmowaniu tej decyzji przez władze Głogowa. Na radzie miasta, o tej sprawie alarmował tragicznie zmarły radny, co doprowadziło do mocnej wymiany zdań pomiędzy nim a prezydentem Rafaelem Rokszewiczem.

 

We wrześniu pisaliśmy o postawieniu zarzutów kobiecie pełniącej funkcję dyrektor Zielonego Przedszkola:

Są zarzuty dla dyrektor „Zielonego Przedszkola”. Tą sprawą zajmował się Paweł Chruszcz!

 

W sprawie Zielonego Przedszkola i korupcji do jakiej mogło tam dochodzić, Paweł Chruszcz miał spotkać się z byłym wiceszefem CBA Maciejem Wąsikiem. Przy wsparciu brata posła Sylwestra Chruszcza, głogowski radny miał przekazać w Sejmie Maciejowi Wąsikowi ważne dokumenty dotyczące tej afery korupcyjnej. Do spotkania jednak nie doszło, gdyż kilka dni wcześniej, Paweł Chruszcz został odnaleziony martwy.

 

Teraz jednak to właściciel Zielonego Przedszkola występuje w roli oskarżyciela przed sądem. W związku z tym, że Anna Zdziechowicz opowiedziała na radzie miasta o tym co spotkało jej dziecko w przedszkolu, właściciel placówki Jarosław Radko pozwał kobietę żądając od niej przeprosin na łamach prasy oraz kwoty 20 000 zł zadośćuczynienia. Decyzją sądu, obie strony mają zawrzeć ugodę. Anna Zdziechowicz zapowiedziała jednak, że nie zamierza po tym co spotkało jej syna ani przepraszać właściciela Zielonego Przedszkola, ani przekazywać mu pieniędzy.

 

Kobietę wspierają m.in. rodzice innych dzieci, które uczęszczały do Zielonego Przedszkola, a także radny Andrzej Radomski, który o całym skandalu został poinformowany jeszcze przez śp. Pawła Chruszcza.

 

Sprawa jest więc znów gorącym tematem w regionie, a o całej sytuacji znów mówi się sporo lokalnie wśród samorządowców oraz w mediach. Poniżej prezentujemy materiał przygotowany przez TV Regionalna pl.

 

 

O śmierci Pawła Chruszcza pisaliśmy m.in. w poniższych artykułach:

Śmierć Pawła Chruszcza: Wyniki badań, znaleziony nóż, tajemnica samochodu i brak ważnych przesłuchań!

Młoda Endecja pyta wicepremiera o sprawę śmierci Pawła Chruszcza. „Giną nasi znajomi…” [WIDEO]

Prokuratura reaguje ws. działań KGHM! Tą sprawą zajmował się ŚP. Paweł Chruszcz

 

 

Źródła: YouTube/TV Regionalna pl ; Polskieradio.pl

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat