Znany piłkarz trafi do więzienia za pobicie taksówkarza!

Portal nczas.com informuje, że znany piłkarz, reprezentant Danii Nicklas Bendtner, usłyszał wyrok 50 dni więzienia, po tym jak dotkliwie pobił taksówkarza.

 

Reprezentujący obecnie norweski Rosenborg BK, 30-letni piłkarz wielokrotnie miał już problemy z prawem. Najczęściej jednak udawało mu się unikać kary płacąc wysokie grzywny. Tym razem jednak duńscy sędziowie byli bezwzględni.

Pobicie w skutek którego taksówkarz trafił do szpitala ze złamaną szczęką zostało określone jako uszkodzenie ciała, a to w Danii karane jest bezwzględnym więzieniem. Sam zainteresowany tłumaczył się, że kierowca taksówki rzucił w niego butelką bądź puszką, gdy Ci wyszli bez uiszczenia opłaty.

Bendtner wystąpił dotychczas w 81 meczach reprezentacji Danii, dla której zdobył 30 bramek. Grał m.in. w Arsenalu Londyn, Juventusie Turyn czy VfL Wolfsburg. Barwy Rosenborga reprezentuje od 2017 roku.

W przeszłości miał już kłopoty z prawem. W 2013 roku musiał zapłacić grzywnę za kierowanie samochodem po ulicach Kopenhagi pod wpływem alkoholu. Stracił wówczas prawo jazdy na trzy lata.

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons

LS
Komentarze

Kraj

Świat