Znany klub może zostać zdegradowany do IV ligi? Kibice nocą widowiskowo wsparli piłkarzy [WIDEO]

W ostatnim czasie, wśród fanów polskiej piłki sporo mówi się o problemach z jakimi spotyka się 13-krotny Mistrz Polski- Wisła Kraków. Sporo osób twierdzi, że brak licencji spowodowany długami i brakiem nowego właściciela, może doprowadzić klub nawet do degradacji do IV ligi.

 

Nie da się ukryć, że dla fanów „Białej Gwiazdy” jest to wyjątkowo ciężka sytuacja. W Krakowie mało kto wyobraża sobie sytuację, w której piłkarze Wisły rozgrywają na swoim wyremontowanym przed Euro 2012 stadionie mecze IV ligi. Oczywiście szacunek należy się zawodnikom wkładającym serce w sport na każdym szczeblu rozgrywek, to jeszcze niedawno nie było by to do pomyślenia, aby krakowska Wisła jeździła na wyjazdy do Pcimia, bądź też rozgrywała derby Krakowa z takimi zespołami jak Clepardia Kraków czy Orzeł Piaski Wielkie. Pojawiają się jednak głosy mówiące, iż taki scenariusz jest jak najbardziej realny.

 

Nie tak dawno pisaliśmy o możliwości przejścia do „Białej Gwiazdy” Kuby Błaszczykowskiego. Znany polski piłkarz, niejednokrotnie przyznawał, że to właśnie pod Wawelem chciałby zakończyć swoją boiskową karierę. Teraz jednak sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje.

 

Fani Wisły udowadniają jednak, że nie chcą dopuścić do smutnego końca ich klubu. W ostatnich dniach na internecie pojawiają się liczne apele o konieczność przyjścia na mecz z Jagiellonią Białystok oraz Górnikiem Zabrze. Są to bowiem dwa spotkania, które jeszcze w tej rundzie zostaną rozegrane przez Wisłę na ich stadionie przy ulicy Reymonta.

 

W dniu wczorajszym natomiast, Wisła przegrała swój wyjazdowy mecz z Arką Gdynia z wynikiem 4-1. Kibice „Białej Gwiazdy” nie zawiedli jednak swoich zawodników. Pomimo chłodu jaki panuje za oknem, czekali oni na piłkarzy przed godziną 4 nad ranem. Nie wygwizdali, ani nie karcili swoich za porażkę. Były za to odpalane race i okrzyki wsparcia w trudnych dla całej drużyny chwilach.

 

– W nocy piłkarze będą wracać z Gdyni. Wszyscy wiemy, że pomimo opóźnień w wypłatach ci goście dają z siebie wszystko i osiągają naprawdę dobry wynik. My jako kibice Wisły Kraków musimy im podziękować. Widzimy się o godzinie 3 nad ranem pod Starą Halą Wisły i dziękujemy piłkarzom za ich świetną postawę. Musimy tam być – zakomunikowano wcześniej za pośrednictwem strony internetowej Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.

 

 

 

 

Źródło: lovekrakow.pl ; Facebook/@DzienwKrakowie ; Twitter/@DrelichAdrian

Fot.: Flickr

 

MB
Komentarze

Kraj

Świat