Zemsta studenta na doktorantce. Sprawiedliwość przypłaciła życiem!

Doszło do brutalnego morderstwa doktorantki Ceren Damar Şenel. z Çankaya University w Ankarze (Turcja) przez jednego ze studentów prawa. Uczeń postanowił odebrać kobiecie życie po tym, jak przyłapała go na ściąganiu.

 

Absurdalny motyw zabójcy wstrząsnął całym krajem. Student prawa najpierw dźgnął pracownicę uniwersytetu nożem, a następnie postrzelił, używając broni należącej do jego ojca. Pomimo wszelkich starań sanitariuszy, kobiety nie udało się uratować.

 

Całe szczęście na złapanie sprawcy nie trzeba było długo czekać i niedługo później doszło do jego zatrzymania. Jak się okazało, zabił on ofiarę z zemsty, bowiem doktorantka w czasie egzaminu przyłapała go na ściąganiu i najprawdopodobniej wyprosiła z sali.

 

Prokuratura poinformowała o wszczęciu kolejnego dochodzenia, które prowadzone jest przeciwko studentowi, który publicznie cieszył się ze śmierci Şenel.

 

– Miejmy nadzieję, że to przykładne zachowanie pozytywnie odbije się w naszych egzaminach. Miłego dnia wszystkim – napisał student o inicjałach MB.

 

W ubiegłym roku, liczba wypadków z użyciem broni wzrosła w Turcji o 28 proc. Z powodu morderstwa powrócił temat dostępu do broni palnej w kraju, której obywatele są w posiadaniu ponad 25 milionów sztuk.

 

Źródło: o2.pl
Fot.: pxhere.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat