„Wyborcza” znika z kiosków Ruchu!

Jak przekazał portal Wirtualne Media, Agora zdecydowała się wypowiedzieć sieci kiosków Ruch wieloletnie umowy na dystrybucję prasy. 

 

Sytuacja taka ma wynikać z faktu zadłużenia dystrybutora, którym jest właśnie Ruch wobec Agory, czyli wydawcy „Gazety Wyborczej”. Stąd też decyzja zarządu firmy o rozwiązaniu wieloletnich umów, które dotyczyły sprzedaży w kioskach oraz prenumeraty „Gazety Wyborczej”.

 

O podjęciu takowych kroków, Agora poinformowała w specjalnym komunikacie w czwartek. W treści oświadczenia mowa jest m.in. o tym, że Ruch dla Agory rozprowadzał mniej niż 30% nakładów Gazety Wyborczej.

 

Przy tym jednak, władze Agory nie zamierzają rezygnować z otrzymania od Ruchu swoich należności. W lipcu spółka odpisała 16,3 miliona zł z tego tytułu.

 

Również spółka Infor Biznes, wydająca „Dziennik Gazetę Prawną” ma kłopoty w relacjach z Ruchem. Informacja na temat tego, że gazeta może być trudno dostępna w kioskach ruchu, a także prenumeracie realizowanej przez tę firmę, pojawiła się w czwartkowym wydaniu dziennika.

 

 

Źródło: Wirtualne Media ; dorzeczy.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 
Komentarze

Kraj

Świat