Wracają lata 90-te? Strzelanina pod domem znanego krakowskiego gangstera

Dnia wczorajszego, około godziny 14:20 doszło do incydentu, w którym nieznani jak dotąd sprawcy ostrzelali dom Janusza K. we wsi Prusy pod Krakowem. Nie jest to pierwszy zamach na tzw. „Bokserka”. Mężczyzna ten to znany, groźny przestępca, powiązany z „gangiem Marchewy”.

 

Jak informuje tvn24.pl, przed domem gangstera pojawił się mężczyzna w średnim wieku i skłonił przestępcę do wyjścia na zewnątrz. Chwilę później skierował w jego stronę karabin maszynowy, oddając serię strzałów. Mimo iż strzelec zdołał uciec, po chwili pojawił się drugi samochód, z którego wykonano kolejną serię. O dziwo nikomu nic się nie stało, a w wyniku ataku ucierpiały jedynie drzwi i okna mieszkania.

 

Funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg wydarzeń, a pirotechnicy zabezpieczyli ślady po ataku. Jak na razie służbie policji nie udało się zatrzymać winnych strzelaniny. Mając na uwadze dobro sprawy, nie chcą także komentować wydarzenia.

 

W swojej „karierze” gangstera, „Bokserek”  dorobił się wyroków za wymuszenia i rozboje. 4 lata temu, w jednej z krakowskich restauracji, na wpół rozebrany wymachiwał maczetą przed gośćmi lokalu. Pod koniec października 2016 został napadnięty w Mysłowicach, gdzie dotkliwie go pobili pseudokibice dwóch drużyn piłkarskich.

 

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Fot.: pxhere,com
EM
Komentarze

Kraj

Świat