Wiceprezydent Częstochowy odwołany ze stanowiska

Jak podaje tvp.info, miejscowy magistrat Częstochowy podał, że wiceprezydent miasta Mirosław S. został odwołany ze stanowiska. W środę wieczorem należący do samorządowca samochód potrącił 10-letniego rowerzystę. Wiceprezydent został zatrzymany kilkanaście godzin później. W organizmie miał promil alkoholu.

„W związku z informacjami, jakie dotarły do Urzędu Miasta Częstochowy, dotyczącymi zdarzenia drogowego z udziałem pracownika funkcyjnego Urzędu Miasta (…), Prezydent Miasta podjął decyzję o cofnięciu upoważnienia do reprezentowania organu wykonawczego miasta i odwołaniu go ze stanowiska. Jego obowiązki zostały przekazane innym osobom” – oświadczył rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy Włodzimierz Tutaj.

Rzecznik zapewnił także o tym, że urząd na bieżąco współpracuje ze służbami prowadzącymi czynności w sprawie zdarzenia drogowego.

Osoba kierująca autem miała się nie zatrzymać i nie udzielić pomocy poszkodowanemu.

Jak informował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek, tego samego wieczoru policjanci pojechali do domu wiceprezydenta, ale zastali go dopiero w czwartek rano. Mężczyzna miał wtedy promil alkoholu w organizmie.

„Prokurator polecił zatrzymanie Mirosława S. Wśród pierwszych czynności śledczych były oględziny miejsca potrącenia i przesłuchania świadków. Śledczy dysponują też zapisem kamerki jednego z samochodów. Zarejestrowała ona moment potrącenia”.

W Częstochowie rządzi koalicja SLD-PO, przedstawiciele obu partii i magistratu zaznaczają, że S. nie należy do żadnej z nich, wiceprezydentem był jako osoba bezpartyjna. Według informacji podawanych przez media był przymierzany do kandydowania na radnego Koalicji Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej.

Jednak jak informacje zdementowali działacze PO: „Nie był nigdy członkiem Platformy Obywatelskiej oraz nie był kandydatem na radnego rady miejskiej z ramienia Koalicji Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej”.

źródło: tvp.info
fot. Wikipedia Commons
Komentarze

Kraj

Świat