Watykan: Samochód uderzył w polską rodzinę

Niepokojące zdarzenie miało miejsce w środowy wieczór, dokładniej ok. godz. 20:30. Wszystko rozegrało się blisko Bazyliki św. Piotra. Samochód wjechał tam w grupę pieszych, w wyniku czego poszkodowana została 5-osobowa rodzina pochodząca z Polski.

 

Jak przekazały rzymskie media, kiedy pojawiły się informacje o wjechaniu samochodu w grupę pieszych, szybko wywołany został najwyższy alarm. Przy alei – via della Conciliazione prowadzącej do Watykanu, pojazd uderzył w rodzinę będącą na chodniku. Było to małżeństwo wraz z trójką dzieci. Najmłodsze z nich wypadło z wózka.

 

Wszystkich rannych, czyli pięcioro członków rodziny pochodzącej z Polski, przetransportowano do szpitala. Na szczęście, szybko okazało się, że nikt z poszkodowanych nie jest w stanie ciężkim.

 

Pierwsze ustalenia wskazują, że przyczyną wypadku były zapewne utrudnienia atmosferyczne. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad kierownicą jadąc po śliskiej od deszczu nawierzchni.

 

Jak relacjonowali świadkowie wczorajszego zdarzenia, kierowca nie przekraczał dopuszczalnej w tamtym miejscu prędkości i sam pomagał poszkodowanym, kiedy uderzył w semafor. Kierujący samochodem mężczyzna miał być w szoku, kiedy doszło do wypadku.

 

 

Źródło: rmf24.pl ; o2.pl

Fot.: goodfreephotos.pl

 

 
Komentarze

Kraj

Świat