Wałęsa zaatakował osoby LGBT [WIDEO]

Czy kolejny konflikt w środowisku tzw. opozycji totalnej i „Koalicji Europejskiej” zostanie wywołany przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę, który do tej pory był autorytetem wśród tych ludzi? Można zastanawiać się nad tym, w związku z wypowiedzią jaka padła z jego strony na jednym ze spotkań. 

 

Wydarzenie to miało miejsce w Krośnie, gdzie odbywało się jedno ze spotkań organizowanych w ramach „Klubu Obywatelskiego”. Gościem, któremu zebrani mieli okazję zadawać pytania był właśnie Lech Wałęsa. Jednym z poruszonych tematów była właśnie kwestia kontrowersji wokół środowiska LGBT, czyli coś o czym w ostatnim czasie sporo się dyskutuje. Jak się okazało, były prezydent po raz kolejny wypowiedział się nieprzychylnie o przywilejach dla przedstawicieli takowych grup.

 

–  Jestem fanatykiem zorganizowań społecznych i dawania tyle grupom, na ile zasługują. Jeśli ta mniejszość Biedronia ma 5 proc., to mają 5 proc. w parlamencie. I jak przeliczymy, to się okaże, że może nie w parlamencie, ale poza parlamentem – stwierdził Lech Wałęsa.

 

Zaznaczył też, że ludzi homoseksualnych nie można gnębić, ponieważ „Pan Bóg stworzył ich tak samo jak nas„, dlatego zasługują na swoje prawa. Równocześnie jednak dodał, że nie jest dopuszczalne w jego opinii chodzenie po mieście i bałamucenie dzieci przez przedstawicieli środowiska LGBT.

 

To nie jest normalne, większość jest inna, i oni się do tej większości muszą podporządkować – powiedział w Krośnie były prezydent. Tego typu stwierdzenia mogą wywołać zaskoczenie wśród zwolenników totalnej opozycji tym bardziej, że to Rafał Trzaskowski, który startując z Platformy Obywatelskiej został prezydentem Warszawy, wprowadził kartę LGBT+ w stolicy. Równocześnie, Platforma Obywatelska niejednokrotnie ukazywała jako osobę z autorytetem Lecha Wałęsę.

 

Jestem stary i mogę to powiedzieć, ale nie myślę o gnębieniu, o wyrzucaniu. Nie – podkreślił Wałęsa.

 

Nagranie ze spotkania, na którym zarejestrowano wypowiedź Lecha Wałęsy na temat LGBT, udostępnił w sieci jeden z użytkowników Twittera.

 

 

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy Lech Wałęsa wypowiada się w negatywny sposób o środowisku LGBT. Podobnie mówił już w 2013 roku, podczas jednego z wywiadów telewizyjnych. Stwierdził wówczas, iż „doprowadziliśmy do tego, że ta mniejszość wchodzi na głowę większości„.

 

 

 

Źródło: doRzeczy.pl ; Twitter/@waldemarkowal ; YouTube/patriogeneral

Fot.: Wikimedia Commons

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat