W Toruniu znaleziono bombę

Jak podaje portal niezalezna.pl, w Toruniu na osiedlu JAR na budowie znaleziono bombę o wadze około 250 kg. Dzisiaj zarządzono ewakuację mieszkańców z 12 bloków oraz ze znajdujących się w nich lokali usługowych.

Do prac przystąpili zawodowi saperzy.

Bombę lotniczą odkryto wczoraj wieczorem na prywatnym terenie budowy przy ul. Watzenrodego, po czym natychmiast miejsce zostało zabezpieczone. Znaleziska przez noc pilnowali strażnicy miejscy.

Maria Wesoły z biura prasowego Urzędu Miasta Torunia poinformowała, że przybyli saperzy odpowiadają za wydobycie bomby z ziemi i unieszkodliwienie jej na najbliższym poligonie.

W związku z operacją usuwania i unieszkodliwiania bomby zarządzono ewakuację mieszkańców z 12 bloków i znajdujących się w nich lokali usługowych. Na miejsce zbiórki wskazano parking przed pobliskim supermarketem, gdzie również podstawiono autobusy przeznaczone do komunikacji miejskiej.

W Toruniu do odwołania zamknięta jest ul. Watzenrodego. Utrudnienia występują też w sieci komunikacji – autobusy linii nr 10 nie dojeżdżają na pętlę.

źródło: niezależna.pl
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat