UWAGA RODZICE! Kolejna niebezpieczna gra w Internecie. Miejcie się na baczności!

Wcześniej Talking Angela, lalka MOMO, teraz Ayuwoki Challenge, czyli kolejna niebezpieczna gra, która może nawet doprowadzić do licznych samobójstw. Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!

 

Ayuwoki to kukła wyglądem przypominająca zmarłego Michaela Jacksona. W sieci krążą zdjęcia i filmiki ukazujące przerażającą karykaturę gwiazdy – co prawda głośno było o nich już 10 lat temu, jednak historia króla popu znów postanowiła dać o sobie znać. Rodzice z Wielkiej Brytanii są przerażeni nową zabawą i biją na alarm, aby inni dorośli dokładnie przyjrzeli się poczynaniom swoich dzieci w Internecie.

 

 

Ale w jaki sposób ów gra mogłaby doprowadzić do takich tragedii? Ayuwoki Challenge to aplikacja, którą można pobrać na telefon. Kiedy tylko znajdzie się ona na naszym urządzeniu, na ekranie pojawia się budząca postrach postać. Lalka ta zleca użytkownikom aplikacja przeróżne zadania do wykonania. Zlecenia te wywołują tak ogromną presję wśród użytkowników, że ci ze strachu je wykonują. Jakie wyzwania rzuca dzieciom lalka? Wśród nich znajdują się takie zadania jak okaleczanie się, a w niektórych przypadkach padają także słowa zachęty w kierunku popełnienia samobójstwa.

 

Obserwujmy zatem co robią nasze dzieci, rozmawiajmy z nimi. To od nas w większej mierze biorą przykład, nie ignorujmy zatem wiadomości, które mogą ustrzec ich od zrobienia sobie krzywdy.

 

Źródło: popularne.pl; YouTube – thomasrengstorff
Fot.: Zrzut ekranu z YouTube – thomasrengstorff
EM

 
Komentarze

Kraj

Świat