Ulepiła bałwana i dostała mandat!

 Natalia z Brześcia ulepiła ze śniegu bałwana i dostała mandat. Na śnieżnym ludziku zamieściła pewną ulotkę. 

 

Belsat.eu.pl informuje, że doszło do tego na początku stycznia, gdy dzieci Natalii z Brześcia po prostu ulepiły bałwanka. Gdy bałwan już powstał, ich mama wetknęła w niego ulotkę z napisem „precz z trucizną”. Następnie wstawiła to zdjęcie do mediów społecznościowych.

 

Kobieta została wezwana na komisariat  i ukarana mandatem za śnieżnego ludka z ulotką.

 

Od paru miesięcy mieszkańcy Brześcia protestują przeciwko budowie fabryki akumulatorów ołowiowych. W styczniu przed siedzibą firmy odpowiedzialnej za inwestycję zebrali się demonstranci. Wśród nich była także Natalia z dziećmi i to właśnie wtedy maluchy ulepiły bałwana.

 

Jak napisali policjanci w protokole „W celu wyrażenia przez grupę osób interesów społeczno-politycznych i publicznego protestu w sprawie budowy fabryki akumulatorów, w obecności nie mniej niż 25 osób umieściła ona na środkowej części bałwana ulotkę z napisem „Precz z trucizną!”.

 

Za ten czyn Natalia z Brześcia dostała grzywnę w wysokości 25,5 rubla czyli około 42 złotych.

 

„Myślę, że dzięki temu ludzie przyjrzą się trochę, jak u nas odbywają się sądy i kogo ściga się w naszym kraju. Nie przestępców, ale zwyczajne rodziny, które chcą żyć i oddychać czystym powietrzem” – skomentowała wyrok Natalia.

 

Źródło: nczas.com

fot. Wikipedia Commons

LS
Komentarze

Kraj

Świat