Udaremniono atak terrorystyczny w Czechach!

Czescy policjanci zatrzymali Dominika K. Jest on oskarżany o przygotowywanie zamachu terrorystycznego, do którego dojść miało na terenie Pragi. Ma to być pierwszy tego typu przypadek u naszych sąsiadów.

 

O sprawie poinformował portal ndie.pl. Zatrzymany to Słowak Dominik K., który około trzy lata temu przeszedł na islam i zaczął przedstawiać się jako Abdul Rehman. Przez ostatnie kilka lat pracował on w Pradze. W stolicy Czech również uczęszczał do miejscowego meczetu.

 

Policja miała zacząć obserwować mężczyznę, kiedy ten zaczął dzielić się za pośrednictwem Facebooka swoimi zdjęciami, na których ubrany był w wojskowe ciuchy. Uwagę zwrócić miał również fakt, że Dominik K. zapuścił brodę.

 

Funkcjonariusze policji, znaleźli w mieszkaniu wynajmowanym przez islamistę chemikalia, a także instrukcje dotyczące przygotowywania ładunków wybuchowych, jak i organizowania ataków chemicznych. Bardzo możliwe, że dążył on do skonstruowania tzw. pasu szahida.

 

Zatrzymany jest pierwszym islamskim radykałem zatrzymanym w Czechach i oskarżanym o przygotowywanie ataku terrorystycznego. Jego osoba ma być wiązana przy okazji śledztwa ze znaną organizacją dżihadystyczną znaną jako IS (Państwo Islamskie). Jak do tej pory miała miejsce sytuacja, kiedy inny mężczyzna pochodzący z Czech chciał dołączyć do IS, ale mu się to nie udało.

 

Dominik K. zaprzecza stawianym mu zarzutom twierdząc, że zajmuje się on produkcją fajerwerków domowej roboty. Zdaniem policji jednak, mężczyzna praktykujący islam oraz chwalący się tym w internecie, nie zajmował się w tym przypadku świętowaniem powitania nowego roku.

 

Warto przypomnieć, że swego czasu również w Polsce miała miejsce sytuacja, kiedy zatrzymano osobę przygotowującą atak terrorystyczny i nawiązującą kontakty z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Był to zatrzymany przez ABW 17-letni Dawid D. z Kostkowic.

 

 

Źródło: ndie.pl ; wp.pl

Fot.: Wikipedia Commons

 
Komentarze

Kraj

Świat