Piękna i bestie czyli modelka w świecie polskich gangsterów

Kilka dni temu na rynek trafiła kolejna książka Janusza Szostaka – słynnego, 61-letniego dziennikarza śledczego. Tytuł dzieła nosi „Byłam dziewczyną mafii” – opowiada o historii Anny, która z konkursu Miss Polski trafiła do gangu mokotowskiego.

 

– Ten temat przyszedł wraz z bohaterką. Poznałem ją trzy lata temu, napisałem o niej krótki artykuł. Opisywanie jej historii jest niebezpieczne zarówno dla mnie, jak i dla niej. Dla niej jeszcze bardziej – relacjonuje „Super Expressowi” Janusz Szostak, autor utworu. – Ania bardzo się przede mną otworzyła. Opowiedziała historie, jakich była świadkiem, o jakich słyszała, niektóre z nich są zupełnie nieznane. Była bardzo blisko tych zbrodni… – kontynuuje dziennikarz.

 

Anna jest prawdziwym przykładem szczęścia w nieszczęściu. Udało jej się uwolnić z rąk przestępców i od 10 lat wiedzie szczęśliwe, spokojne życie. – Ani jakoś udało się wyrwać. Ale jest to bardzo niebezpieczne. Większości dziewczyn się nie udaje, zostają tam i różnie się ich losy kończą. Pracują w domach publicznych, zostają narkomankami, alkoholiczkami. Takich historii, w których dziewczyny stają na nogi, jest niewiele – opowiada autor.

 

Książka przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich i na jej podstawie powstanie film.

 

Źródło: se.pl
Fot.: youtube.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat