Typowy Polak patriotą i konserwatystą lubiącym disco polo. Jest najnowszy sondaż

W ramach kampanii społecznej „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską” przeprowadzono sondaż o nazwie „Sto pytań na stulecie niepodległości”. Wyniki sondy co poniektórym mogą się okazać szokujące. Typowy Polak jest bowiem katolikiem, patriotą, konserwatystą, lubi disco polo i nie wstydzi się swego pochodzenia.

 

Nie od dziś wiadomo, że w Polsce nie brakuje patriotów. Potwierdzają to coroczne uroczystości i marsze, na których gromadzą się setki dumnych ze swego pochodzenia Polaków. Aby lepiej zobrazować ten fakt, zw stwierdzeniem „Patriota – To ja” utożsamiło się 76,1% pytanych, zaś hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” jako najważniejsze wartości w życiu wybrało 63,9% badanych.

 

Jako wierzących zaś uznaje się 85,2% Polaków. Co więcej, aż 63,6% ankietowanych uważa Jana Pawła II za osobę świętą, a 64,9% przyjmuje księdza „po kolędzie”, co zdecydowanie przeczy teoriom szerzonym przez lewicę. Większość (65,1%) wyznało również, że osobiście znają księdza.

 

Większość badanych, bo aż 76,7% uważa, że płeć jest przypisana człowiekowi raz na zawsze i nie można jej zmienić. Jeszcze więcej, bo aż 79,3% twierdzi, że czuje się przede wszystkim Polakiem, a nie obywatelem świata. Jeżeli chodzi o kontekst prawa, Narodowe prawo nad Unijnym wybrało zaś 71,3% badanych.

 

Mało kto uważa także, że aborcja to tylko nic nieznaczący zabieg. Jako osoby pro-life zadeklarowało się aż 74,8% pytanych.

 

Spośród wszystkich 100 pytań, część można uznać za bardziej ciekawostkowe aniżeli ukazujące szczegółowe postawy. Przykładem jest chociażby pytanie o nagrodę Nobla przyznaną Lechowi Wałęsie. Za nieporozumienie fakt ten uznaje 54,1% Polaków.

 

Ponadto, zdania, iż na stole powinien znaleźć się śledzik zamiast wykwintnego sushi jest aż 86,8% badanych. Na talerzu nie może zabraknąć również mięsa, do którego przyznaje się 92,7%. Co ciekawe, aż 75,7% z nas kocha i akceptuje swoje ciało, 73,9% oferuje pieniądze na WOŚP, 57,8% ankietowanych nie spożywa wódki, 25,7% jako sposób koncepcji uznaje kalendarzyk, zaś aż dla 70,5% ankietowanych disco polo kojarzy się bardziej z zabawą, aniżeli ze wstydem.

 

Źródło: nczas.com
Fot.: flickr.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat