TVN pozwany przez Adama Andruszkiewicza. Czy stacja wreszcie odpowie za kłamstwa? [WIDEO]

Wiceminister cyfryzacji postanowił zareagować na kłamstwa i oczernianie jego osoby, jakie w jego opinii urządziła sobie stacja TVN. Informację o złożeniu pozwu, poseł przekazał w poniedziałek.

 

Adam Andruszkiewicz domaga się od TVN-u m.in. przeprosin, usunięcia materiału, który godził w jego dobre imię, poprzez zarzucanie mu udziału w fałszowaniu podpisów, a także wpłaty 10 000 zł na rzecz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

 

– Pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym w Sądzie Okręgowym w Warszawie (III Wydział Cywilny) złożyłem pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko stacji TVN S.A której materiał w programie „Superwizjer” spowodował publiczny lincz mojej osoby z fałszywym oskarżeniem o mój rzekomy udział w procederze fałszowania podpisów w 2014 roku – poinformował Andruszkiewicz w oświadczeniu skierowanym do PAP.

 

Polityk poinformował, że domaga się w pozwie „natychmiastowego zaprzestania naruszania moich dóbr osobistych poprzez usunięcie materiału „Superwizjer” z dnia 09.02 2019

 

Wiceminister stwierdził też, że nigdy nie brał udziału w fałszowaniu podpisów, ani też nikomu nie kazał podejmować takich czynności.

 

Na Facebooku, poseł Andruszkiewicz zamieścił specjalny film, w związku z podjętą decyzją o złożeniu pozwu przeciwko stacji TVN.

 

 

Źródło: interia.pl ; Facebook/@andruszkiewicz.blog

 

MB
Komentarze

Kraj

Świat