Turek zaatakował nożem we Wrocławiu. Wiemy więcej o krwawej tragedii

Sprawcą krwawego ataku w stolicy Dolnego Śląska jest 29-letni Muhammed E. Morderstwa przy użyciu noża dokonał on w budynku jednego z miejscowych centrów handlowych, a dokładniej na terenie wrocławskiej Galerii Dominikańskiej. Bardziej szczegółowe informacje w tej sprawie opisał portal rmf24.pl.

 

Dramatyczne sceny w znajdującej się w centrum miasta galerii, rozegrać się miały zdaniem policji, po kłótni jaka wywiązała się pomiędzy dwoma mężczyznami pochodzącymi z Turcji. W następstwie ich sporu, Muhammed E. zaatakował 20-letniego rodaka, używając do tego noża o długości 25 centymetrów. Według informacji przekazanych przez prokuraturę, nożownik zadał zaatakowanemu łącznie 12 ciosów wymierzonych w klatkę piersiową, a także brzuch i ramiona. 20-letniego obywatela Turcji nie udało się uratować i zmarł on w wyniku odniesionych ran.

 

Sprawca zabójstwa został zatrzymany i został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Jak przekazała rzecznik wrocławskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Klaus, 29-latek przyznał się do dokonania morderstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, prokuratura nie chce jednak ujawniać ich treści.

 

Odpowiedzialnemu za dokonanie morderstwa w centrum Wrocławia Muhammedowi E. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat