Trwa śledztwo w sprawie śmierci Pawła Chruszcza. Poseł Tarczyński zabrał głos

Działacz Endecji, a prywatnie brat jej prezesa posła Sylwestra Chruszcza, został znaleziony martwy w czwartek wczesnym popołudniem. Okoliczności śmierci radnego Głogowa rodzą wiele pytań, zwłaszcza iż zajmował się on wieloma lokalnymi aferami, a w sprawie jednej z nich miał się spotkać w środę z funkcjonariuszem CBA. Na spotkanie niestety już nie dotarł.

 

Jak niedawno informowaliśmy, akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w środę wieczorem po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu Pawła Chruszcza. W nocy ją jednak przerwano, argumentując tą decyzję panującymi złymi warunkami. W czwartek ciało zaangażowanego Endeka znaleźli sympatycy Chrobrego Głogów, któremu kibicował również tragicznie zmarły samorządowiec.

 

W piątek odbyła się sekcja zwłok. Opinia publiczna została poinformowana, że przyczyną śmierci Pawła Chruszcza było uduszenie. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, na szyi zmarłego ujawniono bruzdę wisielczą. Kwestia tragicznej śmierci narodowego działacza ma być nadal wyjaśniana.

 

Głos w tej sprawie zabrał również poseł Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości, który znany jest z ciętego języka oraz zdecydowanej postawy przy okazji wielu dyskusji.

 

– Paweł Chruszcz był jednym z najserdeczniejszych ludzi jakich znałem. Ciepła, łagodna osobowość. Bardzo uczciwy i zawsze szczery. Jego śmierć MUSI być wyjaśniona. Spoczywaj w pokoju Paweł… – napisał na Twitterze poseł Tarczyński.

 

Trzeba wierzyć, że zostanie ustalone kto odpowiada za śmierć radnego. Wielu patriotów w Polsce jest wstrząśniętych tragiczną śmiercią tak odważnie działającego Endeka.

 

 

Pogrzeb Pawła Chruszcza odbędzie się w jego rodzinnym Głogowie we wtorkowe popołudnie.

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat