Triumf Polaków! Wymarzony początek sezonu polskich skoczków

Od drużynowego konkursu w Wiśle-Malince rozpoczęły się tegoroczne zmagania najlepszych na świecie skoczków narciarskich. Na pierwszy ogień poszły zawody drużynowe, w których triumf, ku uciesze pełnych trybun, odnieśli reprezentanci Polski.

 

Polska drużyna w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch skakała dobrze i równo. Po pierwszej serii zawodów Polacy zgromadzili 518, 5 pkt. nas reprezentanci  wyprzedzali ekipy Niemiec i Austrii. Na kolejnych miejscach znalazły się drużyny Japonii i Szwajcarii. Z powodu dyskwalifikacji Roberta Johanssona faworyzowana ekipa Norwegii nie tylko, że zajęła dopiero 10. miejsce, ale także nie zakwalifikowała się do finałowej rundy.

 

Druga seria rozpoczęła się od świetnego skoku Piotra Żyły, dobrze skoczył także Jakub Wolny, który tym samym potwierdził, że ten sezon może być dla niego przełomowym w seniorskiej karierze. Niestety w trzeciej serii zawiódł Dawid Kubacki, po którego skoku Polacy spadli na drugie miejsce, tracąc prowadzenie na rzecz Niemców. Klasę mistrze pokazał jednak Kamil Stoch, który pokonał Richarda Freitaga i dał zwycięstwo reprezentacji Polski. Drugie miejsce zajęli Niemcy. Na najniższym stopniu podium znalazła się ekipa Austrii.

 

Już jutro, także na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle- malince rozegrane zostaną pierwsze indywidualne zawody z cyklu Pucharu Świata. Wystąpi w nich 6 naszych reprezentantów.

 

/red./

Foto: youtube.com

 

 
Komentarze

Kraj

Świat