Tego jeszcze nie było! Internet zachwycony pomysłowością piłkarza Interu

W czasie rzutu wolnego drużyny przeciwnej, bronić się można nie tylko tworząc mur.
Nowy pomysł na powstrzymanie strzelca zrealizował pomocnik włoskiego klubu Inter Mediolan – Marcelo Brozović, w czasie meczu z Barceloną w Lidze Mistrzów. Zachowanie piłkarza zarejestrowały kamery telewizyjne.

 

Po faulu jednego z zawodników włoskiej drużyny, tuż przed polem karnym gości, sędzia zarządził rzut wolny. Kontrolę nad piłką przejął Urugwajczyk Luis Suarez, a pięciu piłkarzy Inter Mediolan utworzyło mur. W całej akcji nie byłoby nic wyjątkowego, gdyby nie postawa jednego z pomocników drużyny. Macelo Brozović, tuż przed oddaniem strzału rywala, dołączył do muru.

 

25-latek nie stanął jednak obok kolegów, ale… położył się tuż za nimi. W ten sposób chciał powstrzymać strzał po ziemi przeciwnika. I rzeczywiście taktyka Chorwata nie okazała się bezsensowna i przyniosła zamierzony efekt. Piłka, nie dotykając ręki zawodnika odbiła się od jego ciała i ocaliła Inter przed utratą bramki bezpośrednio z rzutu wolnego.

 

Mimo niepowodzenia Barcelony w tym rzucie, drużynie i tak udało się pokonać Inter w 3. kolejce grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów, zdobywając wynik 2:0.

 

Źródło: sportowefakty.wp.pl; twitter.com – @BBCMOTD
Fot.: pxhere.com
EM

 
Komentarze

Kraj

Świat