Tak się bawią parlamentarzyści. Kosze pełne prezerwatyw i wymiociny w pokojach

Jak podaje nczas.com, pracownice brytyjskiego parlamentu wywołały prawdziwy skandal i ogłosiły strajk. Nie chcą już sprzątać po posłach, którzy mają zachowywać się „jak świnie”.

Jak powiedział rzecznik parlamentu „Izba Gmin zapewnia biura deputowanym i ich personelowi, aby umożliwić im wypełnianie obowiązków parlamentarnych. Wszelkie zgłoszone ich niewłaściwe wykorzystanie zostanie potraktowane poważnie i zbadane” .

Jak się okazuje posłowie nie należą do najczystszych i najbardziej ułożonych ludzi. Według sprzątaczek w biurach stale znajdowane są zużyte prezerwatywy czy wymiociny, które muszą sprzątać.

Skandal odbił się na tyle dużym echem, aż zmusił premier Theresę May do działania. Obiecała ona wprowadzenie nowych regulaminów, które będą „tonować” niewłaściwe zachowanie w Parlamencie.

Afera pojawia się niespełna rok po tym, jak w brytyjskim parlamencie doszło do skandalu seksualnego. Wielu członków Partii Konserwatywnej było wówczas podejrzewanych o niewłaściwe zachowania i molestowanie seksualne współpracowników.

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons

LS
Komentarze

Kraj

Świat