Szykują się ogromne wydatki. Ratusz wyda 2 miliony na szkolenie kadry kierowniczej

Jak informuje portal se.pl, ratusz ma w planach wydać prawie 2 miliony złotych na szkolnictwo kadry kierowniczej. Według dalszych doniesień, warsztaty mają objąć m.in. doszkolenie się w zakresie występów medialnych prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i wiceprezydenta Pawła Rabieja.

 

Szkolenie ma na celu poprawienie u przedstawicieli ratusza swojego wizerunku i wystąpień publicznych. – Rafał Trzaskowski nie ma jakiegoś strasznego problemu, ale rzeczywiście może sprawiać wrażenie człowieka spiętego. Chyba właśnie nad tym powinien popracować – stwierdził politolog UW, dr Bartłomiej Biskup.

 

Dr Biskup dodaje, że większe problemy z występami przed kamerami wykazuje Paweł Rabiej. Nawiązuje m.in. do wywiadów, w których wiceprezydent usiłował bronić Karty LGBT+. – Tutaj przydałoby się szkolenie z kryzysowych sytuacji w mediach, czyli jak przygotować się do wystąpień i odpowiadać na pytania – mówi.

 

Warto dodać, że w związku z informacjami rozpowszechnianymi przez dziennik „Super Express”, warszawski ratusz wydał specjalne oświadczenie.

 

„W związku z nieprawdziwymi doniesieniami medialnymi na temat organizacji szkoleń dla pracowników Urzędu m.st. Warszawy, oświadczamy, że w programie nie był planowany udział Rafała Trzaskowskiego, prezydenta stolicy ani żadnego z jego zastępców.

 

W szkoleniu udział weźmie nie więcej niż 1250 osób, w tym pracownicy dzielnic i Urzędu Stanu Cywilnego. Udział w programie jest dobrowolny. Wśród tematów znajdą się między innymi: komunikacja, motywowanie, zarządzanie zmianą czy negocjacje.

 

Zakres tematyczny szkoleń oferowanych w ramach programu wynika z modelu kompetencyjnego obowiązującego w Urzędzie m.st. Warszawy. Głównym celem szkolenia jest podniesienie kompetencji urzędników tak, aby jak najlepiej wykonywali swoje zadania na rzecz mieszkańców. To między innymi budowanie kultury organizacyjnej urzędu opartej na współpracy i dzieleniu się wiedzą.

 

Środki jakie zarezerwowano na realizację programu to 1 mln 830 tys. zł. Szacunkowy koszt udziału jednego pracownika w dniu szkoleniowym to ok. 280 zł. Ostateczna kwota szkoleń będzie uzależniona od liczby uczestników. Program zostanie przeprowadzony w latach 2019-2020.”

 

Źródło: dorzeczy.pl; se.pl
Fot.: Wikipedia; 
EM
Komentarze

Kraj

Świat