Szwedzi ostrzegają, Rosja szykuje się do wojny!

Ten raport dla wielu może okazać się szokujący. Szwedzka Agencja Ochrony podlegająca tamtejszemu Ministerstwu Obrony Narodowej twierdzi, że Rosja od 10 lat przygotowuje się do rozpoczęcia i prowadzenia wojny na wielką skalę. Dowodem tego mają być coraz większe manewry organizowane przez Władimira Putina.

 

Jak mówi Johan Norber, wicedyrektor agencji, odpowiedzialny za stworzenie raportu: „Mają mnóstwo żołnierzy. Mnóstwo sprzętu, nieważne że duża część z tego jest z sowieckich czasów. Ale ćwiczenia budują zdolność bojową”.

 

Zdaniem Norberga o fakcie przygotowywania konfliktu świadczy także „trenowanie”                  i sprawdzanie gotowości ludności cywilnej, która ma ściśle współpracować z wojskowymi.       W wielu miastach organizowane są specjalne szkolenia, które tak naprawdę mają być sprawdzianem możliwości wykorzystywania cywilów w ewentualnych działaniach.

 

W raporcie znaleźć można informację, iż obecnie głównym wrogiem Federacji Rosyjskiej jest rozszerzające swoją działalność w Europie NATO oraz Chiny. Chociaż jak podkreślają eksperci, państwo środka może być zbyt trudnym przeciwnikiem, aby rozpoczynać z nim otwarty konflikt.

 

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons
LS

 

 
Komentarze

Kraj

Świat