Szwedki wykorzystują imigrantów dla własnych celów?

Jak podaje nczas.com, Stefan Lindquist, szwedzki polityk ujawnił, że Szwedki oferują mieszkanie i utrzymanie nielegalnym imigrantom w zamian za seks, jak i niewolniczą pracę. Rekrutację „niewolników” ma prowadzić założona na Facebooku grupa „Powstrzymać deportacje do Afganistanu”.

Lindquist jest lewicowym politykiem z położonego w północnej Szwecji Härnösand. Na internetowym portalu Samnyyt ujawnił jakich praktyk dopuszczają się organizacje mające zajmować się pomocą uchodźcom.

Według niego jedna z facebookowych grup „Powstrzymać deportacje do Afganistanu”, jest w istocie skrzynką kontaktową pozwalającą starszym Szwedkom znaleźć młodych Afgańczyków, by ściągać ich do siebie i oferować im utrzymanie w zamian za usługi seksualne.

Swoje twierdzenia Lindquist opiera na zeznaniach chłopców, którzy często twierdzą, że traktowani byli jak seksualni niewolnicy.

Nastolatkowie nie zgłaszają się na policję, bo wielu nich przebywa w Szwecji nielegalnie i obawia się deportacji: „Chłopcy boją się donosić, bo są w Szwecji nielegalnie” – mówi Lindquist.

Działalność grupy zgłosił na policję a także administratorom Facebooka. Nie dało to jednak oczekiwanych rezultatów. Zmieniło się tyle, że dotychczasowy profil grupy z otwartego zmienił się na zamknięty.

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons

LS
Komentarze

Kraj

Świat