Szokujące odkrycie śledczych! Zobaczcie, co znaleziono w mieszaniu właściciela „Farmazona”

Portal niezależna.pl informuje o tym, co znaleziono w mieszkaniu Franciszka J., zatrzymanego przez policję właściciela firmy ochroniarskiej „Farmazon”. Mężczyzna przed ponad tygodniem zwyzywał reporterkę TVP Info.

 

Prokurat Łukasz Łypczyński poinformował, że Franciszek J. wczoraj został zatrzymany przez policję, aby nie dopuścić do możliwości utrudniania przez niego śledztwa.

 

„Decyzja o zatrzymaniu wynikała z ustaleń, iż podejrzany może podjąć działania zmierzające w sposób bezprawny do utrudniania śledztwa, w tym w szczególności poprzez usunięcie przedmiotów stanowiących dowód przestępstwa. Chodzi o nośniki nagrań z dnia 10 lipca i 8 grudnia tego roku” – powiedział prokurator Łypczyński.

 

Jak ustalili dziennikarze portalu niezależna.pl, w mieszkaniu Franciszka J. miano znaleźć dwie sztuki broni, na które mężczyzna nie miał pozwolenia. Według informacji serwisu, Franciszek J. usłyszał trzy zarzuty: podżeganie do popełnienia przestępstwa (10 lipca miał nakłaniać manifestantów do użycia przemocy wobec dziennikarza Michała Rachonia),  kierowanie gróźb uszkodzenia ciała wobec reporterki TVP Info oraz nielegalne posiadanie broni.

 

Franciszkowi J. za popełnienie tych czynów grozi nawet do 14 lat pozbawienia wolności.
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat