Szok! Jakubiak sprzedał jeden ze swoich browarów… Palikotowi?!

Jak informuje portal onet.pl poseł Ruchu Kukiz’15, sympatyzujący z narodowcami Marek Jakubiak sprzedał jeden ze swoich browarów, konkretnie Browar Tenczynek. Nie byłoby w tej informacji nic szczególnego gdyby nie fakt, że nabywcą został …  Janusz Palikot!  Były poseł PO i lider „Twojego Ruchu” i znany skandalista najwidoczniej postanowił na dobre wziąć rozbrat z polityką i zająć się browarnictwem.

 

Poseł Jakubiak, znany z sympatii prawicowych oraz związków z narodowcami, nie tak dawno jeszcze był właścicielem nie tylko browarów, ale także znanego warszawskiego pubu „Ciechan na Foksal”. Przeciw jego poglądom protestowały środowiska skrajnej lewicy, tłumaczące, że ktoś o jego przekonaniach nie powinien być autorytetem i zabierać głosu w debacie publicznej. W ramach protestu organizowano m.in. akcję wylewania piwa „Ciechan”.

 

Sam Jakubiak słynie z wyrazistych i mocno prawicowych przekonań, jest także jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków ruchu Kukiz’15. Pomimo faktu, że jakiś czas temu zapowiedział sprzedaż swoich browarów, dla części jego sympatyków oraz klientów jego browarów decyzja o sprzedaży jednego  z nich  firmie związanej z Januszem Palikotem niewątpliwie będzie szokiem. Czy pozostałe browary grupy Ciechan czeka podobny los? Co zatem z pewnym ideowym i społecznym przesłaniem jakie towarzyszyło „modzie na Ciechana”?

 

Jak twierdzi onet.pl sam Jakubiak polityk cieszy się, że browar trafił w dobre ręce. Konkretnie to firma  „Manufaktura Piwa, Wódki i Wina”, która powstała w 2016 roku w Lublinie. Prezesem zarządu jest Zbigniew Borowy, uznawany przed media za „człowieka Palikota”. W Radzie Nadzorczej znaleźli się: Krzysztof Obłój, Sebastian Podkański oraz Emil Palikot (syn Janusza Palikota). Sam Janusz Palikot pełni w spółce rolę prokurenta.

 

Fakt kupna potwierdza sam Palikot, który w wywiadzie dla „Wyborczej”:

 

Śmieję się, że liberał o mocno lewicowych poglądach zdołał dogadać się w tej sprawie z nacjonalistą. Negocjacje były twarde i długie. Ale dogadaliśmy się. Przynajmniej ten fakt dobrze wróży Polsce, żeby to wszystko, co się rozleciało, poskładać do kupy.

 

Pytanie czy również klienci browaru Marka Jakubiaka poznają się na tym typie żartu…

 

W czerwcu o kwestie związane z planowaną sprzedażą browaru pytał posła jeden z młodych narodowych działaczy ze Szczecina, członek zarządu Młodej Endecji- Konrad Podolski. Wymiana zdań miała miejsce w programie Młodzież Kontra na antenie TVP Info.

 

 

/red/

 

Źródła: onet.pl, wyborcza.pl
Komentarze

Kraj

Świat