Szok! 12-latka wzięła udział w porodzie brata. „Było naprawdę fajne”

Swego czasu głośno było o historii 12-letniej wówczas Jacee Dellapeny – pełnej odwagi dziewczynki, która nie tylko zdecydowała się na obserwację narodzin swego młodszego brata… pomogła mu także przyjść na świat i odcięła nawet pępowinę!

 

Przed narodzinami swojego pierwszego braciszka, dziewczynka zapytała mamę Dede i ojczyma, Zacka Carraway’a o uczestnictwo w porodzie. Para jednak od samego początku miała spore uprzedzenia co do tego pomysłu i ostatecznie zdecydowała, że dziewczynka jest za mała na takie doświadczenia.

 

Jakiś czas później cała rodzina doczekała się kolejnej ciąży. 12-latka zaczęła już naukę o ludzkiej anatomii i poszczególnych funkcjach ciała, dzięki czemu rodzice pozwolili wreszcie 12-latce na obecność przy porodzie. Dede sądziła, że jej córeczka wejdzie do sali tylko na chwilę, jednak szybko zrezygnuje. To, co stało się później bardzo ją zszokowało i wzruszyło!

 

 

12-letnia wówczas Jacee nie tylko została na sali do samego końca, ale również pomogła przyjść na świat małemu Cayson’owi. Odcięła nawet pępowinę! – Asystowanie przy narodzinach mojego brata było naprawdę fajne. Niewiele dzieci może tego doświadczyć. – oznajmiła dziewczynka w rozmowie z mediami.

 

Całe zajście zostało udokumentowane przez ojczyma 12-latki.

 

 

Mama nastolatki przyznała, że moment, kiedy jej dziecko pomogło przyjść na świat swojemu młodszemu braciszkowi był niesamowicie poruszający. Taki moment zdecydowanie zostanie w jej pamięci do końca życia.

 

Takie przeżycia utwierdziły Jacee w przekonaniu, że w przyszłości pragnie zostać ginekologiem -położnikiem. Dziewczynka zaznaczyła, że dzięki temu doświadczeniu wie, że poród nie jest żadnym strasznym zjawiskiem, ale bardzo interesującym.

 

– Chcę być ginekologiem-położnikiem. Zamierzam ciężko pracować i studiować, aby kiedyś to osiągnąć – oznajmiła.

 

Źródło: popularne.pl Facebook – Nikki Smith
Fot.: Facebook – Nikki Smith
EM
Komentarze

Kraj

Świat