Strzelanina w popularnym wśród turystów miejscu. Są zabici i ranni!

Sytuacja ta określana jest jako egzekucja. Tragiczne doniesienia ze stolicy Meksyku dotarły w sobotę. Atak został przeprowadzony na placu, który jest bardzo popularny wśród turystów.

 

Napastnicy przebrani byli w stroje tradycyjnych meksykańskich muzyków mariachi. W pewnym momencie otworzyli oni ogień.

 

– Najpierw myślałam, że to sztuczne ognie. Po chwili zobaczyłam krzyczących i uciekających ludzi – powiedziała jedna z kobiet, relacjonując to tragiczne zdarzenie w rozmowie z agencją Reutera.

 

Według informacji przekazanych przez agencję, funkcjonariusze policji rzucili się w pościg za sprawcami strzelaniny. Udało im się jednak uciec na motocyklach.

 

Nie są znane motywy ataku, ani tożsamość ich sprawców. Jednakże miejsce, gdzie doszło do strzelaniny, znajduje się nieopodal dzielnicy Tepito, na terenie której funkcjonuje narkotykowa grupa przestępcza uznawana za największy gang na terenie Meksyku. Przeprowadzanie przestępstw w przebraniach mariachi miało już miejsce wcześniej.

 

W sierpniu doszło do zatrzymania lidera grupy „El Betito”. W ostatnim czasie tamta okolica stała się bardziej niebezpieczna. Doszło tam do różnorakich przestępczych incydentów, w tym także zabójstw.

 

Źródło: o2.pl ; interia.pl

Fot.: Flickr

 
Komentarze

Kraj

Świat