Strzelanina na ulicy! Są zabici i ranni [FOTO]

To kolejny niestety tego typu tragiczny atak wymierzony w osoby cywilne. Sprawca strzelaniny został zatrzymany, jednak przebywa obecnie w szpitalu.

 

Dramatyczne sceny rozegrały się na terenie Seattle w Stanach Zjednoczonych. Strzały padły na jednej z ulic dzielnicy zlokalizowanej w północno-wschodniej części miasta. Informacje o szczegółach zajścia przekazała miejscowa policja.

 

Uzbrojony sprawca ataku, najpierw postrzelił kobietę kierującą jednym z samochodów, który akurat zatrzymał się na tamtejszym skrzyżowaniu. Na tym jednak się nie skończyło i napastnik zaczął strzelać do zbliżającego się autobusu.

 

Za bohaterską można uznać postawę kierowcy autobusu, który pomimo tego iż sam został ciężko ranny, to zdołał jeszcze uratować 12 pasażerów oddalając się kierowanym pojazdem na bezpieczną odległość.

 

Potem sprawca strzelaniny ostrzelał kolejny samochód, tym razem była to toyota prius. Niestety pocisk dosięgnął kierowcę, który zmarł. Pojazd ten został następnie skradziony przez napastnika. Podczas ucieczki zderzył się on z innym pojazdem, którego kierowca w wyniku kolizji również stracił życie. Sprawca całego zajścia został natomiast ciężko ranny i trafił do szpitala, zaraz po zatrzymaniu.

 

Nie ma oficjalnych dokładnych informacji na temat tego, co zdaniem służb motywowało mężczyznę do dokonania tego ataku. Życie przy okazji tego zdarzenia, w sumie życie straciły dwie osoby, a inne dwie zostały ciężko ranne.

 

 

 

 

Źródło: rmf24.pl ; Twitter/@ABC

Fot.: Pixabay

 

MB
Komentarze

Kraj

Świat