Strzelanina na przejściu granicznym w Korczowej!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl, w piątek 5 września na przejściu granicznym w Korczowej doszło do siłowego przekroczenia granicy z Polski na Ukrainę pojazdem osobowym.

Funkcjonariusze straży granicznej zaobserwowali pojazd osobowy m-ki Renault Laguna, który z ogromną prędkością wjeżdża na nieczynną platformę autostradową, a następnie taranując separatory, barierki i szlaban przekracza granicę na Ukrainę. Po tych manewrach, samochów zawrócił i zaczął uciekać z powrotem w stronę Polski. Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast wszczęli akcję poszukiwawczą oraz powiadomili współdziałające służby.

W wyniku podjętej przez straż akcji, zlokalizowano poszukiwany pojazd (okolice miejscowości Korczowa), który uciekał autostradą A4.

Funkcjonariusze Straży Graniczej podjęli najpierw próbę zatrzymania pojazdu wydając odpowiednie sygnały, jednak kiedy te nie zadziałały, oddano kilka strzałów ostrzegawczych.

Kierujący pojazdem w dalszym ciągu nie reagował. Przyspieszył i wjechał z dużą prędkością na przejście graniczne w Korczowej. Kolejno, pokonując zabezpieczenia, ominął polską kontrolę graniczną i ponownie, siłowo wyjechał na Ukrainę.

Ukraińskie służby graniczne przekazały informację o zatrzymaniu tego pojazdu i kierowcy. Aktualnie zatrzymany znajduje się na Ukrainie.

Polska straż graniczna utrzymuje, że nasze służby są w stałym kontakcie ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami.

źródło: dzienniknarodowy.pl
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat