Strajkujący nauczyciele grożą kolejnymi działaniami? „Zablokujemy matury, zablokujemy kraj i gospodarkę” [VIDEO]

Debatę, która pojawiła się w związku ze strajkiem nauczycieli, zaogniło nagranie z manifestacji wspierającej postulaty nauczycieli…Zobaczcie VIDEO.

 

Strajk, który rozpoczął się 8 kwietnia, jest on wynikiem braku porozumienia między rządem a centralami związkowymi ZNP i FZZ. Związki domagają się podwyżek dla nauczycieli. Tymczasem rząd zasłania się brakiem pieniędzy. „Zakładnikami” stali się uczniowie, którzy trzymani są w niepewności – czy matury się odbędą.

 

Obecnie w całej Polsce odbywają się demonstracje. W trakcie jednego z wieców z ust uczestniczki padły kontrowersyjne słowa. Tłumaczyła ona zebranym, że tydzień po świętach Wielkiej Nocy będzie kluczowym momentem, ponieważ to właśnie wtedy odbywa się klasyfikacja uczniów przystępujących do egzaminu dojrzałości. Zagroziła ona, że protestujący „zablokują kraj” oraz „zablokują gospodarkę”.

 

Jak mówiła do zebranych: „Jeżeli PiS sobie myśli, że ktokolwiek z nas odpuści, to nie ma takiej możliwości. Trwajmy w tym strajku i uwierzcie mi, że jeżeli jeszcze ten tydzień po świętach wytrzymamy, to zablokujemy gospodarkę tego kraju”.

 

 

Źródło: nczas.com, Twitter.com
fot. Twitter.com
LS
Komentarze

Kraj

Świat