Stowarzyszenie „Dla Polski” wystartowało! Andruszkiewicz i Porwich na Kongresie Inauguracyjnym

W Warszawie zakończył się Kongres Inauguracyjny Stowarzyszenia „Dla Polski” – inicjatywy posłów: Adama Andruszkiewicza oraz Jarosława Porwicha. Na spotkanie przybyło kilkuset sympatyków z całej Polski.

 

„Dziś chciałbym ogłosić dwie inicjatywy, które chcielibyśmy przeprowadzić jako „Stowarzyszenie dla Polski” by usprawnić funkcjonowanie państwa polskiego. Pierwszą inicjatywą jest upodmiotowienie młodego pokolenia. Rozważamy zgłoszenie ustawy, która spowodowałaby wzrost procentowy zatrudnienia ludzi młodych w strukturach administracji publicznej” – mówił poseł Adam Andruszkiewicz na konferencji prasowej.

 

„Uważamy, że w Polsce należy dokonać wymiany elit, dlatego że po 89′ roku zostało to zahamowane. Należy wprowadzić narzędzia ustawowe, które spowodują, że młodzi ludzie będą otrzymywać zatrudnienie także w strukturach funkcjonowania państwa polskiego. Nie ze względu na znajomości, tylko kompetencje” – podkreślił poseł Andruszkiewicz.

 

„Nie ukrywam, że naszym celem będzie postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. Musi odpowiedzieć za afery, które miały miejsce za jego rządów” – zaznaczył stanowczo w trakcie konferencji prasowej w Warszawie.

Wśród innych postulatów znalazły się m.in. zapowiedź wsparcia drobnej i średniej przedsiębiorczości, wsparcie dla Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz intensyfikacja współpracy gospodarczej oraz politycznej w regionie z krajami takimi jak Wegry, Litwa, Ukraina czy Białoruś.
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat