Spodziewali się biedy i rasizmu, a są zachwyceni. Angielska para opowiada o wizycie w Polsce! [WIDEO]

Adam i Corinne to pochodząca z Anglii para, która w jednej ze swoich ostatnich podróży udała się do Polski. Na podstawie relacji brytyjskich mediów, spodziewali się oni raczej biedy oraz przejawów ksenfobii w naszym kraju. Po powrocie nie kryją jednak zachwytu oraz tego jak podobało im się w Polsce.

 

O swoich wrażeniach i osobistej weryfikacji tego jak przedstawiana jest Polska w zagranicznych mediach, para opowiedziała w filmie opublikowanym na ich kanale na portalu YouTube.

 

– Bieda, zacofanie, rasizm, niebezpieczeństwo – nic z tych rzeczy, chyba byliśmy w innym kraju, a spędziliśmy tam trochę czasu. Jestem zachwycona Polską, jej kulturą i ludźmi, którzy tu żyją – stwierdziła Corinne zachwalając Polskę i Polaków.

 

Z ich nagrania oraz relacji można jasno wywnioskować, że to czego doświadczyli przy okazji podróży do nas, zdecydowanie odbiega od wizerunku jaki wyrabia nam wiele mediów w Europie.

 

– Polska to ukryty klejnot, o tyle wspanialszy, że tu naprawdę nie trzeba mieć ze sobą wypchanego portfela żeby się dobrze bawić i odpocząć. Poza tym zachwyca połączenie nowoczesności i historii. I jeszcze jedno, wszystkie zarzuty o rasizm Polaków można włożyć między bajki. Pod tym względem nie różnią się oni od innych nacji. To normalny, spokojny i tolerancyjny naród, a Polska to kraj, który warto odwiedzić – ocenili Corinne i Adam.

 

Para dostrzegła, że Polska jest pomyślnie rozwijającym się krajem, a miasta tutaj tętnią życiem. Określają oni nasz naród jako naprawdę szczęśliwych ludzi.

 

– Wszystko zweryfikowaliśmy na miejscu. Czuliśmy się jak w Disneylandzie, widzieliśmy bogate społeczeństwo, piękne zadbane miasta, szczęśliwych ludzi. Państwo tętni życiem – tu są wspaniałe restauracje, sklepy i jest w nich mnóstwo ludzi, co chyba jest najlepszym dowodem na to, że Polacy nie są biedni – powiedzieli w swoim filmie.

 

Ze zdecydowaną pochwałą angielskiej pary spotkała się również polska kuchnia oraz tutejsze alkohole. Do gustu szczególnie przypadły im nasze polskie pierogi.

 

Poniżej prezentujemy film umieszczony na podróżniczym kanale Corinne i Adama, w którym opowiadają o swoich wrażeniach po podróży do naszej ojczyzny.

 

 

Źródło: YouTube/Jamesyboy Experiment – Travel Channel ; wMeritum.pl
Komentarze

Kraj

Świat