Słowacja: Do tego używają polską odzież patriotyczną. To zdjęcie może zaskoczyć [FOTO]

Ten fakt może być zaskakujący i budzić zniesmaczenie wielu polskich patriotów. W sieci pojawiła się fotografia ukazująca w jakim miejscu można spotkać odzież z ważnymi dla historii polskiego narodu symbolami.

 

Zdjęciem zrobionym u naszych sąsiadów podzielił się jeden z użytkowników Twittera. Zostało ono wykonane w jednej z tamtejszych fabryk, gdzie polska odzież patriotyczna wykorzystywana jest jak się okazało jest traktowana jako… odzież robocza. Na opublikowanej fotografii widać pracowników odzianych w bluzy ze Znakiem Polski Walczącej.

 

Wybrałem się z gospodarską wizytą do dostawcy na Słowację. Wchodzę na halę produkcyjną i… oniemiałem. Wszyscy pracownicy ubrani w gustowną odzież patriotyczną. Widząc moje zdziwienie, właściciel poinformował mnie, że to były najtańsze ubrania, jakie znalazł na rynku – czytamy na twitterowym profilu Marcina Balona, przedsiębiorcy który udostępnił to właśnie wykonane na Słowacji zdjęcie. Jak deklaruje on w komentarzach, wytłumaczył zaskoczonym pracownikom tej fabryki, co oznacza symbol na ich ubraniach.

 

 

Warto zaznaczyć, że noszone przez pracowników tej słowackiej firmy ciuchy to tzw. drugi gatunek. Jest to odzież, która ma jakąś wadę fabryczną. Nadal jednak, zdecydowane niezadowolenie Polaków budzić może fakt, że do takich celów używane są w słowackich firmach ubrania nawiązujące do naszej historii i dumy narodowej. Odzież ta jak widać, zapewne często noszona jest przez pracowników, którzy nie są świadomi znaczenia umieszczonej na bluzach symboliki.

 

 

Źródło: Twitter/@BalonMarcin ; natemat.pl

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat