Sklepikarz ogłosił, że klientów z PiS nie obsługuje. Żabka postanowiła zareagować [FOTO]

Sytuacja miała miejsce na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Właściciel jednego ze znajdującego się tam sklepu Żabka postanowił otworzyć go w niedzielę niehandlową (16 września) i wywiesić kontrowersyjny komunikat. W sprawie tego franczyzobiorcy reakcje podjęła sieć Żabka.

 

Treść komunikatu wywieszonego wewnątrz sklepu przez sprzedawcę brzmiała: „W związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuj, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia”.

 

Tuba Ostrowa, czyli miejscowy portal, zdecydował się na publikację zdjęć wykonanych 16 września wewnątrz tej właśnie Żabki, znajdującego się przy ul. Kaliskiej. Na fotografiach widać stojącego za sklepową ladą mężczyznę ubranego w charakterystyczną dla zwolenników totalnej opozycji koszulkę z napisem „konstytucja”.

 

Sprzedawca ten wygląda na samego właściciela Żabki, tak więc co ciekawe zgodnie z obowiązującymi przepisami, mógł on otworzyć sklep nie łamiąc przy tym prawa, jeżeli sam obsługiwał klientów.

 

 

Sama sieć Żabka nie przemilczała tej sprawy i wystosowała oficjalny komunikat, który został opublikowany przez portal tvp.info. Żabka stwierdziła, że uznaje za niedopuszczalne „sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów„.

 

Sieć chce podjąć nawet kroki prawne w związku z sytuacją w Ostrowie Wielkopolskim. W przekazanej informacji mowa jest o konsultacjach z prawnikami w temacie tego „jakie kroki powinna podjąć w związku ze zdarzeniem„.

 

Żabka zaznacza również, że sklepy spod jej szyldu są prowadzone przez liczbę ponad 3,5 tysiąca franczyzobiorców zarządzających w sposób niezależny swoimi placówkami.

 

– Charakter naszej współpracy nie odnosi się do ich poglądów politycznych. Bez wątpienia sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, na co zwrócimy uwagę franczyzobiorcy – poinformowała sieć Żabka.

 

 

Źródło: gazeta.pl ; tvp.info ; Facebook/@tubaostrowa

 
Komentarze

Kraj

Świat