Skandal w popularnej sieci sklepów. W sprzedaży torebki ze znakami nazistowskimi!

Chyba każdy z nas wybrał się kiedyś na mniejsze lub większe zakupy do francuskiego dyskontu Auchan. Tak było również w przypadku jednej z mieszkanek Krakowa, która postanowiła kupić niewielką torebkę, tzw. „nerkę”. Szybko jednak zorientowała się, że wyszyte są na niej nazistowskie symbole.

 

Kobieta dokonała zakupu kilka tygodni temu w Auchan przy ul. Bora-Komorowskiego. Dopiero kilka tygodni później klientka zauważyła, że na spodzie saszetki kryje się swastyka wraz z nazistowskim orłem – symbolem Wehrmachtu.

 

– Jestem w szoku. Przez kilka tygodni chodziłam z torebką, na której są nazistowskie symbole. W życiu bym nie pomyślała, że w sieci marketów może być sprzedawane coś takiego – mówi oburzona mieszkanka Krakowa.

 

– Sprzedaż produktów z symbolami faszystowskimi, szczególnie w takim kraju jak Polska, jest niedopuszczalne, a noszenie takich rzeczy skandaliczne. Swastyka to jednoznaczny symbol totalitaryzmu – mówi Anna Tatar ze stowarzyszenia antyrasistowskiego i antyantyfaszystowskiego Nigdy Więcej. – Mamy prawo zakazujące propagowania takich symboli, ale powinna też być wiedza historyczna i wrażliwość. Mam nadzieję, że Auchan zareaguje w odpowiedni sposób – wycofa produkt ze sprzedaży i zadba o to, żeby takie sytuacje się w przyszłości nie powtórzyły – kontynuuje.

 

Jak mówi Dorota Patejko, rzeczniczka prasowa Auchan, produkt ten nie jest marki sklepowej. Dostawca jest jednak Polakiem, który średnio na co dziesiątej torebce umieścił nazistowskie znaki.

 

– Niestety, nie byliśmy w stanie wychwycić tego błędu, stąd niedopatrzenie z naszej strony, za co przepraszamy – tłumaczy Patejko. Rzeczniczka dodała także, że na chwilę obecną trudno przewidzieć, ile jeszcze zostało takich produktów. Po interwencji „Gazety Krakowskiej”, produkt natychmiastowo wycofano ze sprzedaży.

 

 

 

Źródło: gazetakrakowska.pl
Fot.: Facebook – Katarzyna Ponikowska
EM
Komentarze

Kraj

Świat