Skandal na Ukrainie! Bokser jednym ciosem zabił ochroniarza prezydenta Poroszenki

Członek ochrony osobistej najważniejszych członków ukraińskich władz zginął w Kijowie na miejscu podczas bójki. Podejrzanym spowodowania śmierci ochroniarza jest zawodowy bokser Piotr Ocheretianyj.

 

 

Ofiara to 26-letni pracownik Dyrekcji Bezpieczeństwa Państwowego, która zapewniał osobiste bezpieczeństwo najwyższym działaczom państwowym w Ukrainie, w tym prezydentowi Poroszence.

 

 

Do bójki doszło wieczorem 2 stycznia 2019 roku na dziedzińcu osiedla mieszkalnego przy       ul. Sapernoje Pole. Ofiara wdała się w kłótnię z mężczyzną idącym z dwoma psami. Podczas kłótni bokser zadał mu mocny cios w szczękę. Ochroniarz został znokautowany i upadł. Pomimo starań personelu medycznego na miejscu zdarzenia, ofiara zmarła bez odzyskania przytomności.

 

 

Podejrzanym jest ukraiński bokser Piotr Ocheretianyj mieszkający w tym samym kompleksie mieszkalnym. On od ponad dziesięciu lat reprezentuje zawodową ligę bokserską Ukrainy            i walczy w wadze ciężkiej.

 

 

Obecnie wszczęto postępowanie karne w sprawie części 1 artykułu 115 Kodeksu karnego Ukrainy („Zabójstwo umyślne”) w związku z tym faktem. Policja zajmuje się  szukaniem  podejrzanego.

 

 

Źródło: nczas.com, lenta.ru
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat