Skandal na Barbórce państwowego giganta

Górnicza Barbórka – święto wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO – tradycyjnie dzielona jest na Karczmę Piwną, gdzie bawią się panowie, oraz tzw. Babski Comber, gdzie świętują panie. W listopadzie ubiegłego roku podczas imprezy pań pojawił się tancerz erotyczny, przebrany za policjanta. Samo PGNiG tłumaczy się tak: „Ubolewamy, incydent na tradycyjnym święcie górniczym był niezaplanowany i spontaniczny”.

 

Centralne uroczystości barbórkowe, organizowane przez Państwowe Górnictwo Naftowe            i Gazownictwo, odbyły się 30 listopada 2018 roku w Rzeszowie. Wzięli w nich udział między innymi szef spółki Piotr Woźniak, minister z Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, marszałek województwa i pani wojewoda. Podczas gali górnicy otrzymali wyróżnienia                i odznaczenia resortowe.

Uroczystości zainaugurowała msza święta w rzeszowskiej katedrze.

Pracownikom spółki życzenia barbórkowe złożył także marszałek Władysław Ortyl, który złożył osobiste życzenia: „Zdrowia, pomyślności, zadowolenia z podejmowanych na co dzień zawodowych wyzwań, a także realizacji wszystkich zamierzeń oraz satysfakcji z osiąganych sukcesów”.

Poza częścią uroczystą Barbórki odbyła się także górnicza zabawa. Zgodnie z tradycją – podzielona na męską Karczmę Piwną oraz tzw. Babski Comber. Panowie świętowali przy piwie, natomiast panie – przy tancerzu erotycznym.

Przebrany za policjanta mężczyzna wykonał striptiz – czym część pań zdecydowanie nie była zachwycona. „To jest chory pomysł, by na takie święto, jakim jest Comber, zaprosić faceta, żeby prezentował swoje wdzięki” – mówiła dla onet.pl, osoba związana z PGNiG, chcąca zachować anonimowość.

„Widać było wyraźnie, że im bardziej on się rozbierał, tym dalej dziewczyny się od niego odsuwały. To było po prostu nie na miejscu, fatalne. Nie wiem, kto ten idiotyzm wymyślił” – podkreśla. „Takie rzeczy mogą bawić na jakimś wieczorze panieńskim czy innej tego rodzaju imprezie, ale nie na Barbórce, która ma tak długą tradycję”.

Źródło: wiadomosci.onet.pl
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat