Siłownia w TS Wisła należała do pseudokibiców. Teraz przejmie ją syn wicepremiera

Wraz z początkiem 2019 roku zamknięto siłownię znajdującą się w budynku Towarzystwa Sportowego Wisła. Do tamtej pory prowadził ją „Misiek”. Teraz przyszedł czas na kolejnego właściciela, który pragnie ją reaktywować.

 

Tylko przez kilka dni nowego roku udało się poprowadzić siłownię, bowiem kobieta, która podjęła się zarządzania obiektem, szybko zrezygnowała. Od tamtej pory TS Wisła poszukiwał chętnego, który przejmie kontrolę nad siłownią.

 

Wreszcie znalazł się nowy właściciel. Jak się okazało, będzie nim Zbigniew Gowin, syn wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina. Otworzy on budynek pod znaną marką Platinium, nad którą władzą sprawuje bowiem Bartosz Gibała, brat krakowskiego radnego Łukasza Gibały. Dochody z tej działalności mają wspierać rozwój młodych zawodników TS Wisła.

 

– Chcemy, żeby było przyjazne dzieciom, osobom niepełnosprawnym, ludziom starszym. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie uda się też nawiązać współpracę z miastem przy tworzeniu nowej koncepcji dla klubu – wyznał nowy właściciel siłowni, Zbigniew Gowin.

 

Źródło: wsporcie24.pl
Fot.: flickr.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat