Sikorski kpi z Prezesa PiS?

Zanim Radosław Sikorski przeszedł na stronę Platformy Obywatelskiej, pełnił nawet rolę ministra w rządzie PiS. W latach 2005-2007 kierował resortem obrony narodowej.
W jednej z dyskusji panujących na Twitterze, jeden z internautów postanowił posłużyć się zdjęciem z tamtego okresu. Co na to Sikorski? Jak widać, polityk nieźle zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego.

 

Nie ma żadnych wątpliwości, że dziś Kaczyński nie wspomina polityka najlepiej. Mimo iż byli ze sobą w bliskich relacjach, teraz nie szczędzą sobie przykrych słów.

 

Wszystko zaczęło się od wywiadu Sikorskiego dla niemieckiej stacji „Deutsche Welle”,
w której polityk i dyplomata wyraził swoje zdanie na temat relacji Polski i Niemiec. Wypowiadał się pejoratywnie na temat polskiego rządu, a także o reparacjach wojennych, które uznał jako zbędny powód do sprzeczki.

 

– Sam fakt fizycznego ich odbycia – to, że nasi nacjonalistyczni ministrowie obejrzą sobie tych Niemców i zobaczą, że nie mają kłów i nie noszą noża za pazuchą – to już będzie pozytywne – oznajmił Sikorski.

 

Na wypowiedź byłego szefa MON zareagowała Gazeta Polska, a na nią odpowiedział jeden z internautów – używając kuriozalnego zdjęcia sprzed lat:

 

 

Zdjęcie przedstawia lekko pochylającego się nad Sikorskim prezesa PiS. Dość przypadkowe ujęcie oddaje wrażenie, jakby Jarosław Kaczyński usiłował pocałować polityka w rękę.

Do dyskusji postanowił przyłączyć się sam były „przyjaciel” Kaczyńskiego, pozostawiając dość przewrotny komentarz. „A teraz to nie pisze, nie dzwoni…”

 

Nie był to jednak koniec „rozmowy”, bowiem możemy natknąć się na inne szydzące komentarze ze strony polityka i innych internautów.

 

– Panie Radku, kaczor po nogach powinien całować – pisze mężczyzna do Sikorskiego.

– Albo w poważanie – odpowiada ostro polityk.

 

Źródło: se.pl; pikio.pl; niezalezna.pl
Fot.: Wikipedia
EM
Komentarze

Kraj

Świat