Sensacyjne doniesienia! Zabójca Pawła Adamowicza chciał zaatakować prezydenta Dudę?!

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła związane ze śledztwem w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza, pierwszym celem zamachowca mógł być prezydent RP, Andrzej Duda. Już dzień po zwolnieniu z więzienia Stefan W. próbował bowiem wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. 

 

W toku śledztwa Stefan W. miał zeznać, ze zaraz po opuszczeniu więzienia przyjechał do stolicy i jak się wyraził: „chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić”. Z jego zeznań wynika, że odwiedził Warszawę wcześniej niż rodzinny dom. Do Warszawy miał się udać zawieźć taksówką na lotnisko.  Celem jego podróży była Warszawa gdzie najpierw udał się do kasyna a następnie około trzeciej w nocy przyszedł przed Pałac Prezydencki. Jak miał zeznać chciał się dostać do środka, co mu się jednak nie udało. Nie był bowiem w stanie pokonać ogrodzenia. Po swojej nocnej eskapadzie wrócił pociągiem do Trójmiasta.

W swoje pomysły Stefan W. wtajemniczył kolegę, któremu zapowiadał, że „dokona czegoś, co będzie słynne na cały świat i zrobi wielkie wydarzenie w Warszawie”. jak się boleśnie przekonaliśmy, niestety dotrzymał słowa…

 

/red./

Źródło: radiozet.pl

 
Komentarze

Kraj

Świat