Sensacyjne doniesienia! Selekcjoner Hiszpanii zwolniony w przeddzień mundialu!

W dniu jutrzejszym rozpoczną się wyczekiwane przez kibiców piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Tymczasem świat obiegła sensacyjna informacja o zwolnieniu selekcjonera reprezentacji Hiszpanii- Julena Lopeteguia, który prowadził kadrę od 2016 roku.

 

We wtorek pojawiły się informacje, że trener podpisał kontrakt na trzy lata z Realem Madryt. Pierwotnie miał on jednak dołączyć do „Królewskich” po zakończeniu mundialu. Dziś jednak na konferencji prasowej zorganizowanej w Krasnodarze ogłoszono, że postanowiono finalnie inaczej i mimo iż do mistrzostw zostają godziny, Lopetegui zostaje zwolniony i nie jest selekcjonerem Hiszpanii.

 

Jak stwierdził Luis Rubiales, pełniący funkcje szefa RFEF (hiszpańskiej federacji piłkarskiej), związek poczuł się w obowiązku podjęcia takiej decyzji, co wynika z podania do wiadomości publicznej informacji o podpisaniu kontraktu Julena Lopeteguia z madryckim zespołem. Całe zamieszanie wywołał fakt, że 22 maja 51-letni trener przedłużył do 2020 roku umowę z RFEF, a pomimo tego trzy tygodnie później ogłosił swoje odejście do „Królewskich”.

 

– RFEF nie może być na marginesie negocjacji z udziałem jednego z jej pracowników i poznać ustalenia pięć minut przed upublicznieniem oficjalnego komunikatu. Są pewne normy zachowania. Prosiłem, żeby niczego nie upubliczniać. Podjęto działania, mimo że prosiłem o wstrzymanie się. Nikt nie jest ponad zasadami, zawsze najważniejsze jest dobro reprezentacji. Nie mogliśmy odwrócić wzroku, zmuszono nas do działania – powiedział Luis Rubiales.

 

Szef RFEF zaznaczały jednak też, że nadal będzie darzył szacunkiem dotychczasowego selekcjonera Hiszpanów.

 

– To dzięki niemu jesteśmy w Rosji. Według mnie to wciąż trener najwyższej klasy, co tylko utrudniło podjęcie tej decyzji. Nie czuję się zdradzony, bo w czasie pracy z kadrą wykonał znakomitą robotę. Nasze relacje zakończyły się uściskiem dłoni – stwierdził.

 

Nie jest nadal wiadome, kto zastąpi Julena Lopeteguia w prowadzeniu Hiszpanii, jednakże jak podkreśla Rubiales, decyzja związku w tej kwestii ma zostać podjęta w taki sposób, aby nie naruszyła zbyt mocno struktury sztabu szkoleniowego.

 

Reprezentacja Hiszpania na mundialu w Rosji znalazła się w grupie B, w której mierzyć się będzie z Portugalią, Marokiem oraz Iranem.

 

Pierwszy mecz hiszpańscy piłkarze rozegrają już w piątek, a zagrają przeciwko Portugalii.

 

 

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat