Sąd podjął decyzję. TVN musi przeprosić aktorkę!

Stacja telewizyjna TVN kojarzona jest przez wielu z ciągłym prezentowaniem lewicowych poglądów, a także jasnym stawaniem po stronie totalnej opozycji w trwających sporach. Teraz jednak telewizja TVN, zgodnie z decyzją sądu, musi przeprosić aktorkę Joannę Szczepkowską.

 

Chodzi w całej sprawie o przypisanie przez stację aktorce „wypowiedzi i poglądów homofobicznych, których nigdy nie wygłosiła ani nie powiedziała. Joanna Szczepkowska postanowiła nie przechodzić obojętnie wobec tego w jakim świetle przedstawił ją TVN i pozwała telewizję za audycji dotyczącą jej artykułu zatytułowanego „Homodzieciństwo”. Był on opublikowany na portalu e-teatr. Aktorka stwierdziła w nim m.in., iż „dyktat środowisk homoseksualnych musi się spotkać z odporem, tak jak pary gejowskie muszą się doczekać praw małżeńskich”.

 

Taka wypowiedź mimo wszystko spotkała się z krytyką ze strony stacji TVN i oskarżeniami o homofobię. Podczas programu „Tak jest”, dziennikarz Andrzej Morozowski określił słowa Joanny Szczepkowskiej jako degenerujące. Pojawiło się również porównanie do sformułowania mówiącego o tym, że „Żydzi winni są holokaustu”.

 

Treść przeprosin wystosowanych przez TVN została opublikowana przez „Rzeczpospolitą”. Stacja wyraziła w nich „ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych pani Joanny Szczepkowskiej w reportażu ‚Spór o gejowskie lobby w teatrze’ poprzez przypisywanie pani Joannie Szczepkowskiej wypowiedzi i poglądów homofobicznych, których nigdy nie wygłosiła ani nie napisała”.

 

Wyrok, który zapadł przed stołecznym Sądem Apelacyjnym w tej sprawie jest prawomocny. Telewizja TVN przeprosiła aktorkę „bezprawne naruszenie dobrego imienia oraz godności osobistej”.

 

 

Źródło: Rzeczpospolita ; TVN

Fot.: Wikimedia Commons
Komentarze

Kraj

Świat