Rosja zbroi się na potęgę. Zwłaszcza przy granicy z Polską

Portal Wirtualna Polska informuje, że Rosja ma modernizować cztery instalacje wojskowe, które znajdują się w Obwodzie Kaliningradzkim. Tego dowodzą najnowsze zdjęcia satelitarne, które opublikowała stacja CNN.

Pierwsze informacje o modernizacji obiektów wojskowych znajdujących się przy granicy z Polską pojawiły się na początku bieżącego roku. Wykonane z lotu ptaka fotografie sugerowały, że zmodernizowano bunkier do przechowywania broni jądrowej.

Komercyjna firma ImageSat International zrobiła zdjęcia satelitarne, które prawdopodobnie potwierdzają tę tezę. W Obwodzie Kaliningradzkim dokonuje się istotnych modernizacji w co najmniej czterech różnych miejscach.

 

Prace trwające w odkrytym bunkrze udokumentowano na zdjęciach wykonanych między 19 lipca a 1 października 2018 roku. Fotografie z 18 lipca prawdopodobnie ukazują jeszcze trwające prace, a na zdjęciach wykonanych 10 dni później widać ukończone budowle.

Zdjęcia pokazują między innymi ulepszenia obiektów wojskowych w Czerniachowsku, gdzie umieszczona jest 152. Gwardyjska Brygada Rakietowa. Warto zaznaczyć, że Czerniachowsk w lutym dostał nuklearne pociski Iskander. Na pytania dziennikarzy CNN rosyjski rząd jak na razie nie udzielił żadnych odpowiedzi.

 

Źródło: wiadomosci.wp.pl, twitter.com
fot. Wikipedia Commons

LS
Komentarze

Kraj

Świat