Ronaldinho ścigany przez prokuraturę!

Ronaldinho ścigany przez brazylijską prokuraturę! Piłkarska legenda dorobiła się niemałych problemów z prawem. – Kpi ze sprawiedliwości – mówi prokurator Pereira dos Santos. Unieważniono już paszport mężczyzny.

 

O kłopotach byłej gwiazdy futbolu pisaliśmy już wcześniej.  Jego problemy zaczęły się, kiedy sąd skazał go za nielegalną budowę platformy rybackiej w strefie ochronnej nad brzegiem rzeki Guaiba (Brazylia). Władze zastosowały wobec byłego piłkarza karę grzywny w wysokości dwóch milionów euro. Jak się okazało, 38-latek nie był w stanie jej zapłacić ponieważ jego konto było puste.

 

W związku z niemal zerowym stanem konta bankowego mężczyzny, po interwencji urzędu skarbowego, służba policji w Porto Alegre złożyli wizytę Ronaldinho, konfiskując m.in. trzy samochody (Mercedes Benz i dwa BMW), a także dzieła sztuki malarza Andre Berardo.

 

Jak się okazało, jego stan konta nie odpowiada jednak rzeczywistości. W ostatnich miesiącach były piłkarz w celach marketingowych podróżował po takich krajach jak Chiny i Japonia. Wizytę złożył także Europie i Afryce, gdzie promował nową linię butów R10.

 

Brazylijski sąd wydał decyzję o unieważnienie paszportu byłego reprezentanta kraju. Ucierpiał także jego brat, któremu również odebrano dokument. – Wydaje się, że borykamy się z sytuacją, w której oskarżony w oczywisty sposób kpi ze sprawiedliwości sądowej przed brazylijskim i światowym społeczeństwem – mówi prokurator Pereira dos Santos, który oznajmił także, że nie ma szans na cofnięcie unieważnienia paszportu.

 

Źródło: sport.pl
Fot.: Wikimedia Commons
EM
Komentarze

Kraj

Świat