Rewolucja w piłce nożnej! Takich zmian nikt się nie spodziewał

Jak donoszą media, FIFA planuje rozszerzenie mistrzostw świata do 48 drużyn, wcześniej niż początkowo planowano. Zmiany mają nastąpić też w regułach gry.

Podczas szczytu piłkarskiego w Rzymie z udziałem 60 związków piłki nożnej z całego świata dyskutowano na temat m.in. poszerzenia mundialu. Szef FIFA Gianni Infantino dał do zrozumienia, że nie wyklucza, iż zwiększenie liczby zespołów biorących udział w mundialu do 48, może nastąpić wcześniej niż w 2026 roku.

Jak mówił Gianni Infantino.”Postanowiliśmy rozszerzyć mistrzostwa do 48 drużyn od 2026 roku. Wprowadzenie tego już w 2022 to co innego, ale jeśli jesteśmy przekonani, że 48 to właściwa liczba, dlaczego nie spróbować dokonać tego wcześniej? Obiektywnie byłoby bardzo trudno zorganizować mundial na 48 reprezentacji tylko w Katarze ze względów geograficznych. To małe państwo, które jest w stanie zorganizować spektakularne 32-zespołowe mistrzostwa. Przy 48 musielibyśmy zadać sobie pytanie, czy jest możliwe rozegranie niektórych spotkań poza Katarem w sąsiednich krajach”.

Rozpatrywana jest również zmiana warunków wykonywania rzutu karnego podczas zasadniczej części meczu jak i podczas dogrywki.


Rozważa się wprowadzenie zasady, że w przypadku gdy bramka nie padnie, to gra jest przerywana. To tak, jak podczas serii rzutów karnych, po dogrywce. Zmiana ta miałaby zapobiec nagminnemu wbieganiu graczy na pole karne i różnym przepychankom, zanim jeszcze strzelec wykona rzut karny.

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat