Radosław Sikorski może wrócić do polityki

Jak podaje portal Wirtualna Polska, były szef MSZ i były marszałek Sejmu Radosław Sikorski usłyszał propozycję startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Miałby kandydować z 1 miejsca w województwie kujawsko – pomorskim z list Platformy Obywatelskiej.

Polityk napisał jedynie, że obecnie znajduje się poza polityką.

Portal WP podaje: „Byliśmy przekonani, że nr 1 na liście w nadchodzących wyborach będzie europoseł Tadeusz Zwiefka. To on w 2009 roku zrobił 10 wynik w skali całego kraju, to on w 2014 roku pokonał Jacka Rostowskiego, ale to Sikorski jest bardziej rozpoznawalny i mimo wszystko lepiej zna się na sprawach europejskich. A po tym, jak PiS szykuje na lokomotywy wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego byłą premier Beatę Szydło i marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nie mamy wyjścia – musimy wrócić do znanych i rozpoznawalnych nazwisk – mówi nam osoba z kierownictwa PO. Według naszych ustaleń, Sikorski nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. – Waha się czy wrócić do polityki – dodaje nasze źródło”.

Inny polityk, poseł z okręgu kujawsko-pomorskiego, także był zdziwony najnowszymi wieściami- Sikorski jedynką w naszym okręgu? Ostatnio zarzekał się, że do polityki nie wróci.

Według ustaleń Wirtualnej Polski, były szef MSZ nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale jest blisko zaakceptowania propozycji. – Jesienią wydaje książkę o kulisach polskiej dyplomacji. Najpierw chce zobaczyć jakie będzie jej przyjęcie – miała twierdzić osoba z kierownictwa Platformy Obywatelskiej.

W 2014 roku, w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko – pomorskim mandaty zdobyli: Janusz Zemke (SLD), Tadeusz Zwiefka (PO) i Kosma Złotowski (PiS).Wśród partii nieznacznie wygrała PO z wynikiem 100 430 głosów. Na drugim miejscu uplasowała się partia Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 96 663.

Radosław Sikorski odszedł z polityki już w 2015 roku i założył swoją firmę. Pod szyldem „Radosław Sikorski. Sikorski Global” prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i zajmuje się doradztwem i zarządzaniem.

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat