Prezydent Duda nie wytrzymał i zrugał dziennikarza!

Prezydent Andrzej Duda nie jest znany z emocjonalności, a tym bardziej ostrego języka. Z dziennikarzami zazwyczaj rozmawia spokojnie i traktuje ich z duża sympatią. Jak widać nawet on ma jednak granice cierpliwości do ich zachowań i wypowiedzi.

 

Granice, o których mowa powyżej najwyraźniej przekroczył podczas twitterowej dyskusji dziennikarz Wirtualnej Polski Kamil Sikora. Sprawę rozpoczął wypowiedzią dla Onetu poseł PO, Sławomir Neumann, który zasugerował, że Polska jest na ścieżce „Polexitu” i stwierdził:

 

Ścieżka do polexitu jest faktem, niezależnie od zaklęć Kaczyńskiego czy Morawieckiego”.  My musimy ostrzegać, musimy bronić Polski w Europie i starać się utrzymać mocną pozycję Polski w Europie.

 

W reakcji na tę wypowiedź Prezydent Duda napisał, że:

 

„Polexit” staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku. PO chce wypchnąć Polskę z UE?”

 

W tym momencie w dyskusję włączył się wspomniany red. Sikora zauważając, że:

 

Apolityczna prezydentura jest mitem. Ale apartyjna to chyba nie są zbyt wygórowane oczekiwania? Tymczasem pan prezydent włącza się w międzypartyjne pyskówki.

 

To przelało czarę złości Prezydenta, który ostro odpowiedział, stwierdzając:

Już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda i odwracanie kota ogonem. Zniesmaczony jestem, a i Święty by nie wytrzymał… więc sorry. 

Czy Prezydent miał rację?

 

/red./

Źródło: twitter.com
Komentarze

Kraj

Świat